Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla uczniów szkół specjalnych 2026

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 30 im. Stefanii Sempołowskiej w Sosnowcu w dniu 21 kwietnia 2026r. odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla uczniów szkół specjalnych. Wydarzenie to, wspierane przez lokalnych partnerów, promuje zdrowy styl życia, edukuje, integruje uczniów o szczególnych potrzebach z całego regionu. W tym roku konkurs odbył się pt „Depresja, co o niej wiesz?”. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale i zajęli zaszczytne V miejsce.

Bajkoterapia w Bibliotece Miejskiej- twórczość Jana Brzechwy

15 kwietnia 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach bajkoterapii w Bibliotece Miejskiej w Chorzowie przy ulicy Ryszki 11A. Tematyka spotkania była związana z twórczością patrona szkoły, Jana Brzechwy.
Podczas rozwiązywania wykreślanki sylabowej uczniowie dowiedzieli się, że tematem warsztatów było „Bawimy się z Janem Brzechwą”. Słuchając bajki „A to feler”, poznali życiorys autora oraz jego drogę do zostania pisarzem bajek.
W zabawie „Wyrzuć cytat” uczestnicy odczytywali fragmenty wierszy Brzechwy i odgadywali ich tytuły, a następnie tworzyli ilustracje do wylosowanych utworów. Prace plastyczne posłużyły do dekoracji bibliotecznej sali, a uczniowie recytowali znane fragmenty wierszy autora.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia budynek szkoły zaświecił się na niebiesko. My wiemy i rozumiemy.

Każde dziecko zasługuje na akceptację, zrozumienie i przestrzeń do bycia sobą.
Autyzm to nie „inność do naprawienia” to wyjątkowy sposób odbierania świata.
Dlatego tak ważne są: empatia, cierpliwość, wsparcie i otwarte serca. 

W dniach od 2 do16 kwietnia odbywa się wystawa prac plastycznych wykonanych w ramach międzyszkolnego konkursu plastycznego ŚWIAT DZIECI Z AUTYZMEM.

 Kroki - autyzm.

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

 

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych
składamy całej społeczności szkolnej
Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom
najserdeczniejsze życzenia:
• 🌸 spokoju i wytchnienia w gronie najbliższych,
• 🕊️ nadziei, która dodaje sił na każdy dzień,
• 🌞 wiosennego optymizmu i wiary w dobro,
• 🌱 energii do podejmowania nowych wyzwań oraz radości płynącej z małych i dużych sukcesów.
Niech ten świąteczny czas przyniesie odnowę, życzliwość i wzajemne zrozumienie, a nadchodząca wiosna obdarzy wszystkich zdrowiem i pomyślnością.
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
życzy
Dyrektor Szkoły
oraz
Grono Pedagogiczne