Warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej

Szanowni Rodzice!
 
W dniu 22 marca 2016r. , o godz. 9.30 w naszej szkole odbędą się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Warsztaty prowadzone będą przez wykwalifikowane asystentki Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic.

Spotkanie ma na celu propagowanie profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz adaptację dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas spotkania  uczniowie poznają zasady prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywiania. Dodatkowo uczniowie zapoznają się z podstawowwymi zabiegami profilaktycznymi i metodami leczenia zębów. Podczas spotkania przeprowadzone zostanie wstępne badanie stanu zębów uczniów. Każdy uczeń otrzyma wynik tego badania w formie diagramu z oznaczonymi zębami wymagającymi kontroli lekarskiej.