Światowy Dzień Ziemi 2016

Obchody Dnia Ziemi 2016
Ziemia dla człowieka- człowiek dla Ziemi. To hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Podczas uroczystej Akademii dzieci wysłuchały prezentacji multimedialnej „ABC młodego ekologa”, z której dowiedziały się, jak być dobrym ekologiem i przyjacielem naszej planety.

Na spotkaniu wręczone zostały nagrody dla laureatów konkursu plastycznego na plakat ekologiczny. W obchodach tego dniu uczestniczyli również uczniowie zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół nr 3 w Chorzowie.
Historia obchodów Dnia Ziemi sięga roku 1970. To wtedy burmistrz San Francisco po raz pierwszy ogłosił obchody święta naszej planety. Inicjatywa została następnie przejęta przez ONZ, której sekretarz generalny U Thant w 1971 roku ogłosił równonoc wiosenną Dniem Ziemi. W 2009 roku niezależnie od decyzji z 1971 roku, ONZ ogłosiło 22 kwietnia Światowym Dniem Matki Ziemi.