Program z bajkoterapii pt: „Bajka w życiu dziecka”- „Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe”

Warsztaty w Bibliotece Miejskiej

W dniu 10.12.2018r.  byliśmy na kolejnych zajęciach w Bibliotece Miejskiej.  Na początku dzieci  wysłuchały bajki o Świętym Mikołaju.  Następnie wybierając  numerek, odgadywali  zagadki , a rozwiązania wpisywali do  krzyżówki umieszczonej na tablicy.   Zagadki dotyczyły zwyczajów i tradycji związanych ze  świętami Bożego Narodzenia, a szczególnie rodzajem  potraw na stole wigilijnym.  Była to wspaniała okazja do przypomnienia sobie  słownictwa związanego ze świętami oraz wzbogacenia swojego zasobu słów o nowe pojęcia. Podsumowaniem  zajęć była praca  plastyczna – kolorowanie bombek na choinkę, ich wycięcie i ozdobienie  nimi choinki namalowanej na tablicy. Dzieci wypowiadały się na temat swoich marzeń – „Co chciałbym dostać pod choinkę”. Na koniec  wszyscy zostali  poczęstowani  cukierkami.