Piknik rodzinny

Nasi uczniowie w przedstawieniu w skansenie.

Podczas pikniku w Skansenie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie o krasnoludkach w wersji po śląsku. Wszyscy znają bajkę o królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach, ale nie wszyscy wiedzą, że pranie i sprzątanie po 7 brudaskach oraz gotowanie dla 7 głodomorów to ciężka praca. Skrzaty w czerwonych czapeczkach, piękna Śnieżka, heksa, czyli czarownica i królewicz świetnie odegrali swoje role.

Dopełnieniem zabawnej sztuki była dekoracja odpowiednio podpisana, aby nie było wątpliwości, co jak się nazywa. W tle było ogromne zdrzadło – lustro, pięknie malowana ryczka – mały taborecik,  nachtop – nocnik oraz typowe śląskie jadło, czyli żur, wodzionka, kluski, rolady i modro – czerwona kapusta. Na sznurku wisiało 7 kolorowych koszulek i 14 skarpetek wiadomo od kogo.

Wszystkim bardzo się spektakl podobał i nie trzeba było tłumaczyć śląskiej godki, bo wszyscy doskonale rozumieli jej treść.