Obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

Koncert "Dzieci dzieciom" MDK Batory

Już po raz kolejny w naszej szkole  zorganizowane zostały uroczyste obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

Na uroczystość przybyli uczniowie wraz z rodzicami, opiekunami, a także znamienici goście, m.in. Wiceprezydent Chorzowa Pan Wiesław Ciężkowski, Radna Miasta Chorzowa Pani Aleksandra Zimnik, pełnomocnik Prezydenta ds. promocji i aktywizacji społecznej Pani Magdalena Sekuła oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedszkoli i instytucji współpracujących z naszą szkołą. W obchodach wzięły również udział dzieci z Przedszkola
nr 16 w Chorzowie oraz mieszkańcy DPS „Republika” w Chorzowie.

W tym roku obchody uświetnił koncert zatytułowany „Dzieci dzieciom”, który odbył się w MDK-u „Batory” w Chorzowie. Wszyscy  wysłuchali koncertu muzyczno-wokalno-tanecznego w wykonaniu młodych, utalentowanych uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie, Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej, AZSO nr 2 im. Stefana Batorego w Chorzowie, Miejskiego Domu Kultury w Chorzowie, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.

Zwieńczeniem koncertu było wyświetlenie krótkiego filmu nakręconego podczas trwania szkolnego konkursu plastycznego „Mój wymarzony prezent”. Wytwory plastyczne dzieci można było obejrzeć w holu MDK „Batory”.

Po koncercie na uczniów czekała kolejna atrakcja – przybył do nich z wizytą Święty Mikołaj z workiem prezentów. Poza upominkami przyniósł on dzieciom wiele radości, a jego obecność wywołała na ich twarzach uśmiech.

GALERIA>>>