Konkurs „Wiedzy o Chorzowie i Śląsku”

Tegoroczna edycja międzyszkolnego konkursu „Wiedzy o Chorzowie i Śląsku” odbywająca się w Zespole Szkól Specjalnych Nr 3 w Chorzowie obejmowała tematykę ściśle powiązaną z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością symboli śląskich, czyli godła i flagi zarówno Chorzowa, jak też i Śląska, no i oczywiście Polski. Rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą nazw śląskich potraw takich jak: hekele, rolada, modro kapusta, krupnioki, bratkartofle, żymloki i wodzionka. Nie zabrakło także informacji na temat Józefa Piłsudskiego oraz Wojciecha Korfantego przywódcy III powstania śląskiego. Pytania dotyczyły znajomości dat powstań na Śląsku i plebiscytu na ziemiach śląskich po zakończeniu wojny. Zajęliśmy II zaszczytne miejsce. 

GALERIA>>>>