Dzień Polskiej Niezapominajki w naszej szkole

niezapominajki

W dniu 16.05.2019 w ramach corocznych obchodów  Dnia Polskiej Niezapominajki w naszej szkole odbyły się warsztaty. Na początku warsztatów uczniowie mieli okazję się dowiedzieć o  pomysłodawcy tego święta – Andrzeju Zalewskim -redaktorze radiowym.

W grupach pod czujnym okiem nauczycieli dekorowano „doniczki” z plastikowych butelek przeróżnymi elementami. Były to kolorowe piórka, filcowe kwiaty, skrawki materiałów, barwne wstążki i wiele innych gotowych ozdóbek. Powstały przepiękne butelkowe doniczki na niezapominajki. Następnie w ochronnych rękawiczkach sadzono niebieskie kwiatki zwane niezabudkami lub „mysimi uszkami” we wcześniej ozdobionych butelkach – doniczkach. Po podlaniu kwiatów i wysłuchaniu wierszy o niezapominajkach zabrano doniczki z niezapominajkami do swojej klasy. Ciekawe, czy uczniowie będą pamiętać o podlewaniu niezapominajek zastanawiały się panie, które zorganizowały te warsztaty.