Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie

KWIECIEŃ MIESIĄCEM WIEDZY O AUTYZMIE- w tym roku w ramach tej akcji uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 33 z Oddziałami Przyszpitalnymi włączyli się do Ogólnopolskiego Projektu edukacyjno-społecznego „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”. Projekt ten ma za zadanie budowanie świadomości społecznej na temat autyzmu. Popularyzowanie wiedzy na temat potrzeb edukacyjnych i emocjonalnych dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Działania przeciwko wykluczeniu społecznemu dzieci dotkniętych autyzmem. Poszerzanie wiedzy z zakresu całościowych zaburzeń rozwojowych, w tym z zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz problematyki z tym związanej.

W ramach tego projektu uczniowie zapoznają się z tekstami literackimi, których bohaterami są dzieci z autyzmem. Wspólnie wykonują gazetkę ścienną z informacjami zdobytymi podczas udziału w prezentacjach edukacyjnych. Każdy uczestnik projektu wykonuje prace plastyczną NIEBIESKIEGO MOTYLA.