Podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,,Piękna, nasza niepodległa Ojczyzna”

Prace konkursowe

10. 11.2021 r w Szkole Podstawowej nr 33 Specjalnej z Oddziałami Przyszpitalnymi, odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Piękna, nasza niepodległa Ojczyzna”.Był on skierowany dla wszystkich uczniów szkoły, jak i dla uczniów szkół sanatoryjnych, przyszpitalnych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych.
Celem wydarzenia było kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu. Prace wykonane były rozmaitymi technikami plastycznymi, z wykorzystaniem różnych materiałów. W konkursie wzięło udział 52 uczniów.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
– Szkoły Podstawowej nr 33 Specjalnej z Oddziałami Przyszpitalnymi w Chorzowie
– Szkoły Podstawowej nr 17 w Rudzie Śląskiej
–  Szkoły Podstawowej nr 35 Specjalnej w Rudzie Śląskiej
– Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu
 -Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie
Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Organizatorzy konkursu:
Sandra Wichura, Marlena Jamroż

Andrzejkowe wróżby w Oddziałach Przyszpitalnych

Andrzejki to dawna słowiańska tradycja, przypadająca na wieczór z 29 na 30 listopada, która od zawsze związana jest z wróżbami. W dniach 29-30 listopada 2021r.  uczniowie w Oddziałach Przyszpitalnych wykorzystali wróżenie jako inspirację do stworzenia pracy plastycznej. każdy z nich losował zestaw trzech kolorowych karteczek. Następnie uczniowie rysowali historyjkę  z wylosowanych haseł. Było dużo zabawy i śmiechu, bowiem wylosowane tematy prac wymagały dużej wyobraźni i poczucia humoru. Oto niektóre prace.