Przed Świętami w Oddziałach Przyszpitalnych

Choinka, Choinka, choinka zielona,
z zielonego lasu przyszła tutaj do nas.

A z nią wszystkie leśne ludki,
ptaszki, żabki, krasnoludki,
przyszły tutaj do nas wesoło!

Choinka, choinka przybrana w słodycze
szczęśliwego roku wszystkim dzieciom życzy.

A z nią wszystkie leśne ludki,

ptaszki, żabki, krasnoludki,
wszystkie dzieciom życzą wesoło!

Tematyka świąteczna,  bożonarodzeniowa jest zawsze chętnie wybieranym tematem prac plastycznych przez wszystkich uczniów. Zawsze kojarzy nam się z ciepłem, bezpieczeństwem, radością. W tym roku uczniowie w Oddziałach Przyszpitalnych wykonali piękne choinki, mikołaje, stroiki oraz kartki świąteczne. Wybrane prace możemy obejrzeć w naszej galerii.

Budujemy „Zamek Życzliwości”

Logo Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

W piątek odwiedził Nas Mikołaj. Wszyscy coraz bardziej uświadamiamy sobie, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas choinek, lampek, światełek, różnych dekoracji, które sprawiają, że czujemy się inaczej, wyjątkowo, magicznie. Nie możemy jednak zapominać, że w ten przedświąteczny czas, w Święta Bożego Narodzenia najważniejszy jest drugi człowiek. Życzliwość, dobre słowo i akceptacja ze strony drugiego człowieka.
Nasza społeczność szkolna podjęła się budowy „Zamku Życzliwości”. Naszymi cegiełkami są życzliwe słowa, życzliwe symbole, gesty, życzenia dla drugiej osoby.
Pamiętajmy, że świąteczną atmosferę tworzą nie błyszczące dekoracje, a nasz stosunek do drugiej osoby. Każdy jest przecież wyjątkowy.

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,,Piękna, nasza niepodległa Ojczyzna”

Prace konkursowe

10. 11.2021 r w Szkole Podstawowej nr 33 Specjalnej z Oddziałami Przyszpitalnymi, odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Piękna, nasza niepodległa Ojczyzna”.Był on skierowany dla wszystkich uczniów szkoły, jak i dla uczniów szkół sanatoryjnych, przyszpitalnych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych.
Celem wydarzenia było kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu. Prace wykonane były rozmaitymi technikami plastycznymi, z wykorzystaniem różnych materiałów. W konkursie wzięło udział 52 uczniów.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
– Szkoły Podstawowej nr 33 Specjalnej z Oddziałami Przyszpitalnymi w Chorzowie
– Szkoły Podstawowej nr 17 w Rudzie Śląskiej
–  Szkoły Podstawowej nr 35 Specjalnej w Rudzie Śląskiej
– Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu
 -Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie
Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Organizatorzy konkursu:
Sandra Wichura, Marlena Jamroż

Andrzejkowe wróżby w Oddziałach Przyszpitalnych

Andrzejki to dawna słowiańska tradycja, przypadająca na wieczór z 29 na 30 listopada, która od zawsze związana jest z wróżbami. W dniach 29-30 listopada 2021r.  uczniowie w Oddziałach Przyszpitalnych wykorzystali wróżenie jako inspirację do stworzenia pracy plastycznej. każdy z nich losował zestaw trzech kolorowych karteczek. Następnie uczniowie rysowali historyjkę  z wylosowanych haseł. Było dużo zabawy i śmiechu, bowiem wylosowane tematy prac wymagały dużej wyobraźni i poczucia humoru. Oto niektóre prace.

Tydzień „Magicznych słów” – podsumowanie.

Logo Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM !!!

Tydzień „magicznych słów” w naszej szkole dobiega końca. W poprzednim tygodniu  uczyliśmy się używać tych słów na co dzień. W każdej sytuacji i wobec każdego człowieka. Każdy z Nas wie, że te słowa to najważniejsze słowa człowieka kulturalnego i dobrze wychowanego.

Na godzinie wychowawczej, podczas zajęć z FOiS nauczyciele  rozmawiali z uczniami o sytuacjach, w których słowa te są wymagane, ale też i o takich, w których są  mile widziane.

Mamy nadzieję, że każdy z Was zdołał wyczarować magiczne słowo i sprawić, że na czyjejś twarzy zagościł uśmiech.  Na pewno wielu z Was okazało życzliwość swoim kolegom i koleżankom,  czy swoim bliskim.

Dziękujemy za każde dobre słowo, miły gest i uśmiech na Waszych twarzach. Byłoby wspaniale, żeby tydzień”magicznych słów” zamienił się w rok, a najlepiej w całe życie!

BYCIE DOBRYM ZAWSZE SIĘ OPŁACA! Bądźcie więc dobrymi!

Tablica ze zwrotami grzecznościowymi.         Tablica ze zwrotami grzecznościowymi.